Betlém z kukuřičného šustí

Začátečníci: betlém - základní figury - svatá trojice: Josef, Marie, Ježíšek + jesličky

Pokročilí: rozšíření betlému - tři králové nebo další postavy přinášející dary malému Ježíškovi - tzv. "darovníci": např. selka s ošatkou (na pecen chleba, vánočku, koláče), selka s polštářkem a peřinkou, děvčátko s košíčkem vajec, chlapec s náručí dřeva na oheň, mlynář s pytlem mouky přes rameno, klanějící se pastýř, pasáček ovcí s flétnou (s holí, "v kápi"), chlapec táhnoucí na špagátě kozičku*, děvčátko nesoucí v náručí jehňátko*, selka s košem a husou*, klečící dívka se džbánkem mléka, selka nesoucí hrnec brambor, chlapec a dívka nesoucí koš s malým prasátkem * nebo polínky na oheň... případně další, dle nápadu účastníků

vysvětlivka: * /hvězdička/ - zvířátka se budou vyrábět 17.11.

Začínající si krůček po krůčku vyrobí tři základní figury Betlému - tzv. "svatou rodinu" - Josefa, Marii, malého Ježíše. Pro "Ježíška" vyrobíme jednoduchou kolébku nebo jesle. Pokročilí mohou pod vedením lektorky pracovat již trochu samostatněji, tvořit podle nabídnutých vzorů, ale i podle své fantazie. Vyrobit figurky je časově dosti náročné, proto bude kurz celodenní (7 hod.), abychom stačili figurky dokončit.

Každý si odnese 3 (pokročilí i 4) různé figurky.

Kurz je určený pro úplné začátečníky i pokročilé. Pro dospělé a mládež od 14 let.

Hotový "Betlémek" se bude hezky vyjímat na místě, které mu vyhradíte, doplněný vánočním chvojím nebo svícnem. Můžete ho také doplnit andělíčky z kukuřičného šustí nebo dalšími zvířátky (viz následující kurz).

Kurz je určený pro začátečníky i pokročilé, pro věkovou kategorii od 14 let výše.

KDY: listopad - prosinec 2019

KDE: Výtvarná dílna Cuřínka, Cuřínova 591, Praha 4

CENA: 720 Kč

S SEBOU: ostré nůžky, pevnou světlou nit (nejlépe béžovou), 3 kolíčky, krabičku na hotové výrobky.

Lektorka kurzu: Slávka Benediktová